صفحه اصلی / اجتماعی / تحصن جمعی از معلمان در اعتراض به بازداشت محمد حبیبی
تحصن جمعی از معلمان در اعتراض به بازداشت محمد حبیبی
تحصن جمعی از معلمان در اعتراض به بازداشت محمد حبیبی

تحصن جمعی از معلمان در اعتراض به بازداشت محمد حبیبی

جمعی از معلمان و فعالان فرهنگی صبح امروز در مدرسه محل کار معلم زندانی محمد حبیبی تحصن کردند. صبح روز چهارشنبه ۲۳ اسفند؛ جمعی از فعالان صنفی فرهنگی و معلم و دوستان معلم زندانی آقای محمد حبیبی به همراه خانواده وی از ساعت ۱۰۳۰ در مدرسه محل کار این معلم زندانی در شهریار متحصن شدند. در این تحصن از کانون صنفی تهران، کانون البرز ، پیشکسوتان فرهنگی ایران، اتحاد بازنشستگان، کانون شهر قدس و همکارانی از کرمان و شیراز و تاکستان حضور دارند.
تحصن کنندگان خواهان موضع گیری وزیر آموزش و پرورش هستند. آنها می گویند وزیر باید سریع و شفاف خشونت اعمال شده توسط لباس شخصی ها هنگام دستگیری محمد حبیبی را محکوم نماید.
آنها همچنین اعلام کردند که قوه قضاییه باید محل نگهداری عضو هیات مدیره کانون صنفی معلمان تهران را پس از ۱۲ روز بی خبری به خانواده اعلام نمایند و سلامت وی را تضمین کنند و بدون فوت وقت وی را آزاد نمایند.
شایان ذکر است که محمد حبیبی عضوهیئت مدیره ی کانون صنفی معلمان تهران و فعال صنفی و رسانه ای روز شنبه دوازدهم اسفندماه ۹۶ در زمان تدريس و در محل کار با ضربات اسلحه و پاشيدن مستقيم اسپرى بر چشمانش ، در حضور همكاران و شاگردانش مورد حمله و ضرب وشتم قرار گرفت. نیروهای امنیتی پس از بازداشت٬ وی را به منزل برده تا از محل سکونتش نیز تفتیش به عمل آورند سپس این معلم را با خشونت و رفتاری توهین آمیز به مكان نامعلومى منتقل کردند.
به کانال جوانه ها در تلگرام بپیوندید
https://telegram.me/javanea

مطلب مرتبط

درگیری مردم با ماموران نیروی انتظامی در روستای قره‌چال ملکان

درگیری مردم با ماموران نیروی انتظامی در روستای قره‌چال ملکان +فیلم

روز سه شنبه ۲۳مردادماه۹۷ مأموران نیروی انتظامی برای فشار بر کشاورزان محروم روستای قره‌چال ملکان …