صفحه اصلی / جهان / گزارش تصویری العربیه از دیدار تاریخی شاهزاده محمد بن سلمان از بریتانیا
گزارش تصویری العربیه از دیدار تاریخی شاهزاده محمد بن سلمان از بریتانیا
گزارش تصویری العربیه از دیدار تاریخی شاهزاده محمد بن سلمان از بریتانیا

گزارش تصویری العربیه از دیدار تاریخی شاهزاده محمد بن سلمان از بریتانیا

شاهزاده محمد بن سلمان بن عبدالعزیز آل سعود ولی عهد پادشاهی عربی سعودی طی دیداری رسمی از لندن با الیزابت دوم ملکه بریتانیا، مقام‌های سلطنتی پرنس چالرز ولی عهد و شاهزاده ویلیام، دوک کمبریج ، ترزا می نخست وزیر، بوریس جانسون وزیر خارجه این کشور، فیلیپ هاموند وزیر خزانه داری، تعدادی از نمایندگان احزاب مختلف در پارلمان انگلیس دیدار و گفتگو کرد.

تدارکات زیادی برای این دیدار که عنوان « دیداری تاریخی» به خود گرفته است، دیده شده و خیابان ها و اماکن عمومی لندن با تصاویر شاهزاده محمد، شعارهای او و رنگ سبز به نشانۀ پرچم کشور پادشاهی عربی سعودی تزئین شده است.

در این دیدار شاهزاده محمد بن سلمان قرارداد هایی به ارزش ۱۰۰ملیارد دلار با کشور بریتانیا امضا کرد و علاوه بر آن یک موافقت نامه توسط مقامات دو کشور برای کمک رسانی به کشورهای فقیر جهان به امضا رسید.

شاهزاده محمد بن سلمان با تاکید بر عمق روابط کشورش با بریتانیا گفت:« بریتانیا هم پیمان ما و با ما در یک صف ایستاده است و ما می خواهیم صلح را گسترش دهیم».

همچنین بن سلمان با «جاستین ولبی» اسقف اعظم کانتربری عالی‌ترین مقام روحانی در کلیسای رسمی انگلستان دیدار و بر ارزش هایی از قبیل تسامح بین ادیان و صلح دوستی تاکید کرد.

شاهزاده محمد بن سلمان بن عبدالعزیز آل سعود ولی عهد پادشاهی عربی سعودی شامگاه سه شنبه ۶ مارس بنا به دعوت رسمی دولت بریتانیا و برای انجام این دیدار وارد لندن شد.

به کانال جوانه ها در تلگرام بپیوندید
https://telegram.me/javanea

مطلب مرتبط

تصویب طرح پایان مذاکرات با ایران و قرارگرفتن سپاه پاسداران در لیست تروریستی

تصویب طرح پایان مذاکرات با ایران و قرارگرفتن سپاه پاسداران در لیست تروریستی در کانادا

  مجلس عوام کانادا روز سه شنبه ۲۳ خرداد ماه ۹۷ طرحی را تصویب کرد …