صفحه اصلی / حقوق بشر / تاکید گلرخ ایرایی بر خواسته انتقال به قرچک ورامین و ادامه اعتصاب غذا
تاکید گلرخ ایرایی بر خواسته انتقال به قرچک ورامین و ادامه اعتصاب غذا
تاکید گلرخ ایرایی بر خواسته انتقال به قرچک ورامین و ادامه اعتصاب غذا

تاکید گلرخ ایرایی بر خواسته انتقال به قرچک ورامین و ادامه اعتصاب غذا

 

زندانی سیاسی گلرخ ایرایی با تاکید بر خواسته خود مبنی بر انتقال به زندان اوین همچنان در اعتصاب غذاست. به گزارش کانون حقوق بشری نه به زندان نه به اعدام؛ امروز اول اسفند ماه؛ ۱۷ روز است که گلرخ ایرایی در اعتراض به تبعید خود و آتنا دائمی لب بر غذا بسته است.
بر اساس گزارشهای رسیده این زندانی سیاسی هم اکنون به میزان زیادی وزن کم کرده و به شدت لاغر شده است.

آتنا دائمی و گلرخ ابراهیمی ایرایی  پس از انتقال از زندان اوین در زندان قرچک ورامین در یک سلول در قرنطینه این زندان بدون امکانات و در شرایطی نامناسب؛ بدون اجازه تماس با دیگر زندانیان به سر می برند. آنها حتی از وسایل شخصی خود محروم هستند به نحوی که در فصل سرما لباس های مناسب این فصل را نیز نداشته و حتی از امکانات گرمایشی نیز محروم شده اند. این شرایط بر مشکلات جسمی آنها در وضعیت اعتصاب غذا افزوده است.
لازم به یادآوری است که زندانیان سیاسی آتنا دائمی و گلرخ ابراهیمی ایرایی در روز ۴ بهمن ماه با اعمال وحشیانه و ضرب و شتم از بند زنان زندان اوین به قرچک ورامین منتقل شدند. آنها در اعتراض به این شرایط از روز ۱۴ بهمن ماه اقدام به اعتصاب غذای اعتراضی کردند که چند روز آن اعتصاب خشک بوده است.
پیش از این در تاریخ ۱۴ بهمن ماه؛ این دو زندانی سیاسی با نوشتن نامه ای اعلام کرده بودند که در اعتراض به انتقالشان به زندان قرچک ورامین همراه با ضرب و شتم و با خواسته برگشت به اوین اعتصاب غذا کرده و پس از یک هفته اعتصاب خشک را شروع خواهند کرد.
آتنا دائمی و گلرخ ایرایی پیش از این اعلام کرده بودند که مسئولین بدون هیچ دلیلی و توضیحی با ضرب شتم ما را به زندان قرچک تبعید کردند و باید بخاطراین کار غیرقانونی خودشان پاسخگو باشند.
آنها مسئولیت جانشان را بر عهده دادستان٬ دولت آبادی و حاج مرادی دادیار ناظر بر زندانها دانستند.

گفتنی است که زندانی سیاسی سهیل عربی نیز در همراهی و حمایت با این دو زندانی سیاسی در زندان تهران بزرگ به اعتصاب غذای خود ادامه داده و در بیست و هفتمین روز اعتصاب غذای خود به سر می برد.

به کانال جوانه ها در تلگرام بپیوندید
https://telegram.me/javanea

مطلب مرتبط

خبرهای نقض حقوق بشردر ایران روز یکشنبه ۲۷ خرداد

خبرهای نقض حقوق بشردر ایران روز یکشنبه ۲۷ خرداد

خبرهای نقض حقوق بشردر ایران روز یکشنبه ۲۷ خرداد بینندگان محترم سایت خبری-حقوق بشری جوانه …