صفحه اصلی / اجتماعی / فرار مفتضحانه هاشمی شاهرودی به ایران با خودروهای سفارت
فرار مفتضحانه هاشمی شاهرودی به ایران با خودروهای سفارت
فرار مفتضحانه هاشمی شاهرودی به ایران با خودروهای سفارت

فرار مفتضحانه هاشمی شاهرودی به ایران با خودروهای سفارت

روزنامه کثیرالانتشار آلمانی بیلد طی یک گزارشی اعلام کرد قاضی مرگ فرار کرد.  محمود هاشمی شاهرودی، رئیس پیشین قوه قضاییه در وحشت از گرفتار شدن به چنگ عدالت و قرار گرفتن در مقابل دادگاه و قبل از صدور حکم دستگیری از طریق فرودگاه هامبورگ آلمان به تهران فرار کرد.

صبح پنجشنبه خودروهای سفارت ایران در آلمان هاشمی شاهرودی را از کلینیک بین‌المللی جراحی اعصاب در شهر هانوفر را که سعی می‌کرد چهره خود را با عبا بپوشاند، سوار کرده و راهی هامبورگ شدند.

شاهرودی که به‌شدت از مواجه شدن با اعتراض کنندگان، می‌ترسید، از یک مسیر فرعی به سمت هواپیما برده شد.

خبرگزاری رویتر در گزارشی درباره تحقیقات آلمان درباره شاهرودی نوشت:
بازگشت پیش از موعد شاهرودی به ایران، به دلیل «ترس از تعقیب قضایی» بوده است. این گزارش همچنین می افزاید:
مقامات آلمانی به تحقیقات خود مبنی بر این‌که آیا محمود هاشمی شاهرودی مرتکب جنایات علیه بشریت شده است، صرف‌نظر از محل سکونت‌اش، هم‌چنان ادامه خواهد داد.

دادستان فدرال آلمان نیز در این باره گفت هر شکایتی به‌طور کامل مورد بررسی قرار خواهد گرفت. یک سخنگوی دادستانی گفت: ما هم‌چنان به بررسی حقوقی خواهیم پرداخت که آیا شاهرودی مرتکب جنایت علیه بشریت شده است یا خیر.

شاهرودی که اکنون علاوه بر عضویت در شورای نگهبان، ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام در ایران را به عهده دارد، از چند هفته پیش به دلیل آنچه «تکمیل روند درمانی» توصیف شده، در هانوفر به سر می‌برد و چند روز پیش دولت آلمان تأیید کرد که به دلیل «بیماری جدی» و با «دلایل معتبر پزشکی» به او اجازه مداوا در این کشور داده شده است.

با این حال حضور شاهرودی در آلمان، اعتراض‌هایی را در میان مخالفان حکومت ایران در این کشور به دنبال داشت و در چندین تجمع اعتراضی در مقابل محل بستری شدن این مقام قضایی ایران، معترضان خواستار دستگیری و محاکمه او به دلیل نقش او در نقض حقوق بشر در ایران شدند.
به کانال جوانه ها در تلگرام بپیوندید
https://telegram.me/javanea

مطلب مرتبط

کولبر قطع عضو شده بوسیله انفجار مین

کولبر قطع عضو شده بوسیله انفجار مین به پرداخت خسارت مین منفجر شده محکوم شد

یکی از کولبران محروم که چندی پیش روی مین رفته و بر اثر انفجار مین …