صفحه اصلی / جهان / رهبر کره شمالی : بزرگ‌ترین قدرت هسته‌ای جهان خواهیم شد
رهبر کره شمالی : بزرگ‌ترین قدرت هسته‌ای جهان خواهیم شد
رهبر کره شمالی : بزرگ‌ترین قدرت هسته‌ای جهان خواهیم شد

رهبر کره شمالی : بزرگ‌ترین قدرت هسته‌ای جهان خواهیم شد

.رهبر کره شمالی گفت : بزرگ‌ترین قدرت هسته‌ای جهان خواهیم شد

کیم یونگ اون، رهبر کره شمالی  روز چهارشنبه ۱۳ دسامبر ۲۰۱۷ اعلام کرد که کشورش را به ” بزرگ‌ترین قدرت هسته‌ای جهان ” تبدیل خواهد کرد.

به گزارش العربیه به نقل از خبرگزاری رسمی کره شمالی، کیم یونگ اون در حضور کارکنان برنامه موشک‌های بالستیک این کشور که ادعا می‌شود توان رسیدن به آمریکا را دارد، گفت که کشورش پیروزی را ادامه خواهد داد و به بزرگترین قدرت هسته‌ای و نظامی جهان تبدیل خواهد شد.

سخنان رهبر کره شمالی در زمانی مطرح می‌شود که قدرت‌های بزرگ جهان همه تلاش خود را با بحران کره شمالی به کار گرفته و ایالات متحده خواستار تحریم‌های سیاسی و اقتصادی جدی علیه رژیم کیم یونگ اون و برنامه هسته‌ای او شد. با همه این احوال پیونگ یانگ با استمرار آزمایش‌های موشکی، آمریکا را به چالش کشید.

کره شمالی با پرتاب مجموعه‌ای از موشک‌های بالستیک و انجام بزرگترین تجربه هسته‌ای تاریخ این کشور برای توسعه کلاهک‌های هسته‌ای که توان مورد هدف قرار دادن آمریکا را داشته باشند، به نگرانی‌های جهان درباره این کشور دامن زد.

یک مسئول بین‌المللی روز سه‌شنبه پس از بازگشت از کره شمالی گفت که مقامات پیونگ‌یانگ به او اطلاع داده‌اند جلوگیری از وقوع جنگ بسیار مهم است ولی آنها هیچ پیشنهاد مشخصی برای مذاکره ارائه نکرده‌اند.

جفری فیلتمان، معاون امور سیاسی دبیرکل سازمان ملل متحد به روزنامه‌نگاران گفت که در خلال سفرش به پیونگ یانگ با ری یونگ هو، وزیر امور خارجه کره شمالی و باک میونگ معاونش دیدار کرده و آنها با او درباره “ضرورت جلوگیری از وقوع جنگ” اتفاق نظر داشته‌اند.

این اولین دیدار یک مقام بین‌المللی بلند پایه از کره شمالی، از سال ۲۰۱۱تا به امروز است.
به کانال جوانه ها در تلگرام بپیوندید
https://telegram.me/javanea

مطلب مرتبط

تصویب طرح پایان مذاکرات با ایران و قرارگرفتن سپاه پاسداران در لیست تروریستی

تصویب طرح پایان مذاکرات با ایران و قرارگرفتن سپاه پاسداران در لیست تروریستی در کانادا

  مجلس عوام کانادا روز سه شنبه ۲۳ خرداد ماه ۹۷ طرحی را تصویب کرد …