صفحه اصلی / حقوق بشر / اعدام دو زندانی متهم به قتل افسر نیروی انتظامی در ملاعام در اصفهان + فیلم
اعدام دو زندانی متهم به قتل افسر نیروی انتظامی در ملاعام در اصفهان + فیلم
اعدام دو زندانی متهم به قتل افسر نیروی انتظامی در ملاعام در اصفهان + فیلم

اعدام دو زندانی متهم به قتل افسر نیروی انتظامی در ملاعام در اصفهان + فیلم

اعدام دو زندانی متهم به قتل افسر نیروی انتظامی در ملاعام در اصفهان انجام شد . صبح امروز دو زندانی متهم به قتل افسر نیروی انتظامی در میدان خوراسگان اصفهان در مقابل چشمان مردم اعدام شدند.
به گزارش کانون حقوق بشری نه به زندان نه به اعدام؛ به نقل از رکنا این دو زندانی در ساعات اولیه صبح امروز ۲۲ آذر ماه اعدام شدند. فیلم و عکس منتشره حاکی از اعدام یک زندانی است ولی در خبر انتشار یافته اعدام دو نفر ذکر شده است.
بر اساس گزارش دیگری نام یکی از زندانیان که دو روز پیش ۲۰ آذر ماه به قرنطینه اصفهان منتقل شده بود مجید حسن زهی بوده است. بر اساس گزارش همین منبع مطلع وی که یکی از هموطنان بلوچ بود؛ در جریان تاریخ و زمان اعدام نبوده و بدون اطلاع برای اعدام منتقل شده است.
شایان ذکر است که دستگاه قضاییه اصفهان طی روزهای اخیر اعلام کرده بود که دو زندانی را به جرم کشتن یک پاسدار در اصفهان در ملا عام اعدام خواهد کرد. آنها همچنین در یک اقدام ضد انسانی اقدام به پخش آگهی در سطح شهر اصفهان برای اعدام این دو زندانی در ملا عام کرده بودند.
اعدام در میدانهای شهر یکی از اعمال ضدانسانی است که سالهاست در ایران رایج است. این عمل به قصد تشدید اختناق و سرکوب بر علیه مردم انجام می شود.

گذشته از نوع اتهامي كه حكومت به زنداني وارد مي كند تا اين مجازات ضدانسانی را توجيه كند، نفس كشتن انسان در مقابل انسان‌هاي ديگر يك مجازات انزجارآور است.

زنداني به فرض مجرم و گناهكار بودن؛ در قوانین بین الملی و حقوق بشری داراي حقوقي است كه عزت و شرافت فرد مجرم در آن به رسميت شناخته شده است. اما حاكمان خودكامه ايران كه سال‌هاست، با اين اعدام ها تلاش دارند ضريب امنيت خود را بالا ببرند و جامعه و مردم را با ترس آفريني قفل كنند، حاضر نشده اند حتي اندكي در اين رويه خللي ايجاد كنند.

در حالي كه در دوران كنوني حرفهای دهان پرکنی مانند حقوق شهروندی! دولتيان گوش فلك را كر كرده؛ به گواهي آمار و ارقام نرخ اعدام ها سير صعودي داشته است و به تبع آن اعدام هاي خياباني بي وقفه ادامه داشته است .

اعدام هاي خياباني علاوه بر سبعيت بی مانند خود؛ تأثيرات مخربي بر روح و روان جامعه بر جاي می گذارد که از جمله میتوان به افسردگي و عادي شدن مرگ و كشتار اشاره نمود. به گفته رسانه هاي حكومتي سن خودكشي در بين دانش آموزان دختر به طور خطرناكي پايين آمده است.

این حکومت توان و اراده دست كشيدن از اين شيوه هاي نفرت انگیر را ندارد، اما بر ما حكومت شوندگان حجت تمام نيست، ما بعنوان آحاد متحد و همبسته یک ملت با تحريم اين نمايش‌هاي خياباني مي‌‌‌توانيم تاكتيك حكومت را خنثي كنيم.
بايد تحريم نمايش اعدام را به صورت يك جنبش عمومي دربياوريم و اين شعار ما باشد؛ تماشاي اعدام مشاركت در اعدام است.
به کانال جوانه ها در تلگرام بپیوندید
https://telegram.me/javanea

مطلب مرتبط

خبرهای نقض حقوق بشردر ایران روز یکشنبه ۲۷ خرداد

خبرهای نقض حقوق بشردر ایران روز یکشنبه ۲۷ خرداد

خبرهای نقض حقوق بشردر ایران روز یکشنبه ۲۷ خرداد بینندگان محترم سایت خبری-حقوق بشری جوانه …