صفحه اصلی / جهان / روسیه ۲۳ دیپلمات بریتانیایی را اخراج می‌کند
روسیه ۲۳ دیپلمات بریتانیایی را اخراج می‌کند
روسیه ۲۳ دیپلمات بریتانیایی را اخراج می‌کند

روسیه ۲۳ دیپلمات بریتانیایی را اخراج می‌کند

وزارت خارجه روسیه با احضار سفیر بریتانیا در مسکو اعلام کرده است که ظرف هفته آینده ۲۳ دیپلمات بریتانیایی از روسیه اخراج می‌شوند.

اعلام اخراج دیپلمات‌های بریتانیایی پس از آن انجام می‌شود که بریتانیا به دنبال مسمومیت یک جاسوس سابق روسیه توسط مقامات حکومتی روس 23 دیپلمات این کشور را اخراج کرد.

دولت بریتانیا می‌گوید سرگئی اسکریپال، جاسوس دوجانبه سابق و تبعه کنونی بریتانیا، به همراه دخترش با گاز اعصاب مسموم شده و هیچ گزینه‌ای به جز نقش دولت روسیه مطرح نیست.

وزارت خارجه روسیه همزمان با اخراج دیپلمات‌های بریتانیایی گفته است که شورای فرهنگی بریتانیا در روسیه را می‌بندد و مجوز گشایش کنسولگری بریتانیا در سن پترزبورگ را هم لغو می‌کند.
روز جمه بوریس جانسون، وزیر خارجه بریتانیا، گفت “به احتمال بسیار بالا” شخص ولادیمیر پوتین دستور حمله با گاز اعصاب را داده است.

روسیه تلویحا آمریکا یا بریتانیا را عامل این اقدام معرفی کرده و می‌گوید قابل توجیه نیست که روسیه در آستانه انتخابات ریاست جمهوری و برگزاری جام جهانی فوتبال در این کشور، اقدامی بکند که واکنش بین‌المللی را علیه روسیه به دنبال داشته باشد.

پیش از این سفارت روسیه در لندن در واکنش به اظهارات ترزا می در رابطه با اخراج دیپلماتهای روسیه گفته بود که هر گونه مسئولیت وخیم شدن روابط دو کشور بر عهده رهبری سیاسی بریتانیا خواهد بود.

به کانال جوانه ها در تلگرام بپیوندید
https://telegram.me/javanea

مطلب مرتبط

ترامپ درباره سوریه: ای روسیه آماده باش؛ موشک‌های ما در راه است

ترامپ درباره سوریه: ای روسیه آماده باش؛ موشک‌های ما در راه است

دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا، چهارشنبه ۱۱ آوریل، تهدید خود مبنی بر حمله موشکی به سوریه …