جدیدترین اخبار
صفحه اصلی / جهان / فرانسه خطاب به روسیه: به حمام خون در سوریه پایان دهید
فرانسه خطاب به روسیه: به حمام خون در سوریه پایان دهید
فرانسه خطاب به روسیه: به حمام خون در سوریه پایان دهید

فرانسه خطاب به روسیه: به حمام خون در سوریه پایان دهید

بدنیال ادامه عملیات نظامی نیروهای بشار اسد در منطقه غوطه شرقی، دولت فرانسه از روسیه خواسته است تا به «حمام خون در سوریه پایان دهد».

“فرانسوا دولاتر”* سفیر فرانسه در سازمان ملل متحد، در جمع روزنامه‌نگاران گفت: «ما می‌دانیم که روسیه، با توجه به نفوذی که بر روی رژیم بشار اسد دارد و بدلیل حضور در عملیات نظامی در سوریه، قادر است تا رژیم بشار اسد را به توقف حملات زمینی و هوایی وادار نماید.
سفیر فرانسه در سازمان ملل متحد این سخنان را روز دوشنبه ۱۲ مارس ، در جمع روزنامه‌نگاران و پیش از ورود به نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد ایراد کرد.
در نشست روز دوشنبه سازمان ملل متحد، یک‌بار دیگر موضوع آتش‌بس در سوریه مورد بحث قرار می‌گیرد.

نیروهای رژیم بشار اسد، امروز دوشنبه ٢١ اسفند/ ۱۲ مارس ، نیز به بمباران‌های خود در منطقه “غوطه شرقی” ادامه دادند. به گزارش خبرگزاری فرانسه، ارتش بشار اسد روز گذشته هم در ادامه عملیات خود، منطقه غوطه شرقی را با بشکه‌های انفجاری هدف حمله قرار داد.

دیدبان حقوق‌بشر سوریه که مقر آن در لندن است، در تازه‌ترین گزارش اعلام کرد: در جریان حملات نیروهای رژیم بشار اسد به منطقه غوطه شرقی، طی دو ماه اخیر یک پنجم از کشته‌شدگان (حدود ۲۰۰ تن) کودک بودند.

در منطقه “دوما” نیز اوضاع انسانی بسیار فاجعه‌بار گزارش شده است. به گفته خبرگزاری فرانسه، هزاران خانواده از بیم حملات نیروهای ارتش سوریه از خانه‌های خود خارج و به بیابان‌های اطراف گریخته‌اند.

همچنین، “فرانسوا هولاند” رییس‌جمهوری پیشین فرانسه، روز دوشنبه ۱۲ مارس در گفتگو با روزنامه فرانسوی “لوموند” با اشاره به وضعیت بحرانی امنیتی و انسانی در سوریه، خطاب به جامعه جهانی گفت: «خطوط قرمز» تعیین‌شده برای رژیم بشار اسد تنها نباید به استفاده این رژیم از «سلاح شیمیایی» محدود شود و باید «بمباران‌های شدید علیه غیرنظامیان را نیز دربر گیرد».
این نخستین اظهار نظر فرانسوا هولاند در خصوص موضوعات بین‌المللی پس از خروج وی از کاخ “الیزه” مقر ریاست جمهوری فرانسه و پایان دوران ریاست جمهوری وی است.

به کانال جوانه ها در تلگرام بپیوندید
https://telegram.me/javanea

مطلب مرتبط

وزیر خارجه آمریکا: شدید ترین تحریم های تاریخ را علیه ایران وضع می کنیم

وزیر خارجه آمریکا: شدید ترین تحریم های تاریخ را علیه ایران وضع می کنیم

  مایک پمپئو استراتژی جدید آمریکا علیه ایران را اعلام کرد. وزیر خارجه آمریکا در …