صفحه اصلی / حقوق بشر / شروع اعتصاب غذای خشک آتنا دائمی و گلرخ ابراهیمی ایرایی
شروع اعتصاب غذای خشک آتنا دائمی و گلرخ ابراهیمی ایرایی
شروع اعتصاب غذای خشک آتنا دائمی و گلرخ ابراهیمی ایرایی

شروع اعتصاب غذای خشک آتنا دائمی و گلرخ ابراهیمی ایرایی

 

آتنا دائمی و گلرخ ابراهیمی ایرایی از صبح امروز ۲۱ بهمن ماه؛ اعتصاب غذای خشک خود را آغاز کردند. به گزارش کانون حقوق بشری نه به زندان نه به اعدام؛ این دو زندانی سیاسی طبق اعلام قبلی در اعتراض به عدم انتقالشان به زندان اوین اعتصاب غذای خشک خود را آغاز کردند.

پیش از این در تاریخ ۱۴ بهمن ماه؛ این دو زندانی سیاسی با نوشتن نامه ای اعلام کرده بودند که در اعتراض به انتقالشان به زندان قرچک ورامین همراه با ضرب و شتم و با خواسته برگشت به اوین اعتصاب غذا کرده و پس از یک هفته اعتصاب خشک را شروع خواهند کرد.
در روزهای گذشته هر دو زندانی اجازه وصل سرم نداده اند.
گفتنی است که زندانی سیاسی سهیل عربی نیز در همراهی و حمایت با این دو زندانی سیاسی در زندان تهران بزرگ به اعتصاب غذای خود ادامه داده است.
آتنا دائمی و گلرخ ایرایی پیش از این اعلام کرده بودند که مسئولین بدون هیچ دلیلی و توضیحی با ضرب شتم ما را به زندان قرچک تبعید کردند و باید بخاطراین کار غیرقانونی خودشان پاسخگو باشند.
آنها مسئولیت جانشان را بر عهده دادستان٬ دولت آبادی و حاج مرادی دادیار ناظر بر زندانها دانستند.

گفتنی است که این دو زندانی سیاسی پیش از طی یک بیانیه ای چنین نوشته بودند:

١٠روز زمان كمی نیست برای جبران دستوری چند ساعته و برای اجرای قانون،١٠روز پیش با ضرب و شتم بدون هیچ توضیح قانونی به زندان قرچك منتقل شدیم، محل اجرای حكم ما طبق قانون زندان اوین و بند زنان این زندان بوده است و به هیچ عنوان حكم تبعید در پرونده نداشتیم. مهم این است كه اصل قانون تفكیك جرایم به راحتی نقض شده است. ١٠روز مهلت دادیم تا ما را به بند زنان زندان اوین كه محل اجرای حكم ما میباشد باز گردانند اما دریغ از حتی توضیح قانع كننده و قانونی برای این جابجایی،از امروز١٤بهمن ٩٦در اعتراض به نقض قانون تفكیك جرایم وتبعید غیر قانونیمان دست به اعتصاب غذا خواهیم زد و باز یك هفته مهلت میدهیم تا ما را به همان محل قبلی یعنی بند زنان زندان اوین بازگردانند در غیر این صورت در روز شنبه ٢١بهمن ٩٦ لب بر آب هم خواهیم بست و تا زمانی كه ما یعنی آتنا دائمی و گلرخ ابراهیمی ایرایی را همزمان و به همراه هم به بند زنان زندان اوین باز نگردانند و همچنین سهیل عربی را كه در حمایت از ما و در اعتراض به این تبعید غیرقانونی در اعتصاب غذا و تبعید به سر میبرد را به بند سابق در اوین باز نگردانند دست از اعتصاب بر نخواهیم داشت و مسئولیت هر اتفاق ناگواری برای ما دو نفر و همچنین آرش صادقی و سهیل عربی و دوستان و رفقای دیگرمان كه در حمایت از ما دست به اعتراض زنند متوجه دادستانی، قوه قضاییه، سپاه ثارلله میباشد. در ضمن ما از خانواده هایمان خواستیم كه دیگر به ملاقات ما در زندان قرچك نیایند وعده دیدار ما در صورت بازگشت ما به زندان اوین و بند زنان آن در سالن ملاقات اوین خواهد بود و در غیر این صورت شخص حاج مرادی میبایست جنازه های ما را به عزیزانمان تحویل دهد.

به کانال جوانه ها در تلگرام بپیوندید
https://telegram.me/javanea

مطلب مرتبط

از کار افتادن کلیه زندانی سیاسی چنگیز قدم خیری به دلیل زخمی شدن هنگام بازداشت

از کار افتادن کلیه زندانی سیاسی چنگیز قدم خیری به دلیل زخمی شدن هنگام بازداشت

  زندانی سیاسی کرد ٬چنگیز قدم خیری کلیه سمت راست خود را در زندان از …