صفحه اصلی / حقوق بشر / ایران – نگرانی خانواده های بازداشت شدگان اهوازی
ایران - نگرانی خانواده های بازداشت شدگان اهوازی
ایران - نگرانی خانواده های بازداشت شدگان اهوازی

ایران – نگرانی خانواده های بازداشت شدگان اهوازی

ایران – نگرانی خانواده های بازداشت شدگان اهوازی

خانواده های فعالین مدنی اهوازی که اخیرا دستگیر شده اند؛ از وضعیت آنها بی خبر و نسبت به شکنجه و اخذ اعترافهای اجباری از آنان اعلام نگرانی می کنند.
به گزارش کانون حقوق بشری نه به زندان نه به اعدام؛ بر اساس خبرهای منتشر شده؛ در اوایل تير ماه جاری اداره اطلاعات چندين تن از فعالین عرب اهوازى را بازداشت کرده و تا این تاریخ از سرنوشت آنها اطلاعی در دست نیست.
از هویت فعالین اهل سنت دستگیر شده در منطقه حميديه اهواز که در اوایل تیر ماه و توسط اداره اطلاعات دستگیر شده اند؛ تنها هویت چهار تن از ایشان احراز شده است. این فعالین بازداشتی منصور شاخى ۱۹ ساله، باقر عبيداوى ۱۸ساله ،مرتضى ساعدى ۲۲ساله، حمزه ساعدى ۲۸ساله هستند. از هویت بقیه بازداشت شدگان اطلاعی در دست نیست.

همچنین در ۱۶تير ماه ۱۳۹۶محمد حردانى ۳۰ ساله از اهالى ملاشيه توسط اداره اطلاعات اهواز بازداشت و او را به مكان نامعلومى منتقل كردند. محمد حردانى برادر عدنان حردانى؛ توسط نيروهاى سپاه و اطلاعات نيروى انتظامى غروب روز چهارشنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۶پس از درگيرى مسلحانه با نيروهاى سپاه پاسداران در خيابان ۱۶منطقه ملاشيه كشته شد.

روز ۸ مردادماه ۱۳۹۶يك شهروند بنام حسين هلالى از اهالى كوت عبدالله كه تحت تعقيب نيروهاى اداره اطلاعات بوده است در اصفهان بازداشت و تا كنون از سرنوشت او خبرى در دست نيست.

منابع نزدیک به خانواده های بازداشت شدگان از بی خبری و نگرانی آنها خبر داده و می گویند:
خانواده بازداشت شدگان با وجود مراجعه مكرر به مقامات قضایی و نهادهاى امنيتى؛ تا كنون هيچگونه خبر دقيقى از محل بازداشت عزیزانشان نگرفته و هیچ پاسخ روشنی درباره وضعيت آنها ندادند.
اين منبع أضافه مى كند: خانواده هاى بازداشت شدگان نسبت به وضعيت جسمى آنها و أخذ اعتراف اجبارى و شكنجه آنان نگران هستند.

به کانال جوانه ها در تلگرام بپیوندید
https://telegram.me/javanea

مطلب مرتبط

ایران -شکستن پای زندانی سراوانی توسط نگهبان زندان

ایران -شکستن پای زندانی سراوانی توسط نگهبان زندان

ایران -شکستن پای زندانی سراوانی توسط نگهبان زندان پای زندانی سراوانی توسط مامور نگهبان درب …