صفحه اصلی / اجتماعي / ایران – افشای دزدیهای ر‌ؤسای جمهوری ایران یکی پس از دیگری
ایران - افشای دزدیهای ر‌ؤسای جمهوری ایران یکی پس از دیگری
ایران - افشای دزدیهای ر‌ؤسای جمهوری ایران یکی پس از دیگری

ایران – افشای دزدیهای ر‌ؤسای جمهوری ایران یکی پس از دیگری

ایران – افشای دزدیهای ر‌ؤسای جمهوری ایران یکی پس از دیگری

در جریان جنگ و دعواهای جناحهای حکومتی وزیر نفت ایران اعلام کرد: احمدی‌نژاد یک‌ شبه ٣٠ دکل نفتی را فروخت

بیژن نامدار زنگنه، وزیر نفت ایران که حسن روحانی او را بار دیگر برای تصدی وزارت نفت در دولت دوازدهم پیشنهاد داده، گفت که محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهوری پیشین ایران در انعقاد قرارداد ۳۰ دکل نفتی در دولت دهم تخلف کرده است.

زنگنه شنبه ۲۱ مرداد در گفت‌وگو با خبرگزاری “خانه ملت”، با اشاره به پرونده دکل‌های نفتی در٢ دولت احمدی‌نژاد، گفت: «قرارداد ۳۰ دکل شامل ٢٠ دکل خشکی و ١٠ دکل دریایی در یک شب با ترک تشریفات مناقصه منعقد شد، که پرونده مفصلی درباره این دکل ها تشکیل شده است تا خسارت و میزان ضرر و زیان این پرونده مشخص شود».

وزیر پیشنهادی نفت کابینه دوازدهم گفت: «انعقاد قرارداد تمامی این دکل ها توسط یک فرد انجام شده است که این فرد، ۳ کار انجام داده است: نخست اینکه یک میلیارد دلار قرارداد خرید لوله از خارج از کشور منعقد کرده، دوم اینکه ۳۰ دکل نفتی خریداری کرده و سوم پرونده دکل نفتی گمشده را منعقد کرده است که در هر ۳ اقدام، تخلف رخ داده است».
وی تأکید کرد که دکل گشمده، یک پرونده جداگانه دارد.
بیژن نامدار زنگنه، مدعی شد که دفتر احمدی نژاد به صورت مکتوب دستور داده که این اقدامات توسط این فرد انجام شود و اسناد آن موجود است.
شایان ذکر است که در حاکمیت ایران هر وزیر و مقام حکومتی در دوران صدارتش اموال و سرمایه ملی مردم ایران را آزادانه به جیب خود و بستگانش می ریزد و پس از پایان دوران صدارت ٬مقامات و مسولان بعدی برای به جیب زدن هرچه بیشتر ثروت و سرمایه ملی شروع به افشاگری مسولات قبلی می کنند . اما قابل توجه این است که در این میان مردم محروم ایران تاوان دزدان حکومتی را پس می دهند و به پای چوبه اعدام برده می شوند و یا با قطع دست و پا توسط دستگاه قضایی مواجه می شوند.
به کانال جوانه ها در تلگرام بپیوندید
https://telegram.me/javanea

 

مطلب مرتبط

ایران - اعتصاب و تجمعات کارگران فازهای ۱۵و۱۶ پارس جنوبی

ایران – اعتصاب و تجمعات کارگران فازهای ۱۵و۱۶ پارس جنوبی

ایران – اعتصاب و تجمعات کارگران فازهای ۱۵و۱۶ پارس جنوبی صبح روز یکشنبه ۳۰ مهرماه …