صفحه اصلی / اجتماعي / تیراندازی در اراک تعدادی کشته و زخمی برجای گذاشت
تیراندازی در اراک تعدادی کشته و زخمی برجای گذاشت
تیراندازی در اراک تعدادی کشته و زخمی برجای گذاشت

تیراندازی در اراک تعدادی کشته و زخمی برجای گذاشت

تیراندازی در اراک تعدادی کشته و زخمی برجای گذاشت
تیراندازی در اراک تعدادی کشته و زخمی برجای گذاشت

تیراندازی در اراک تعدادی کشته و زخمی برجای گذاشت

تیراندازی در اراک تعدادی کشته و زخمی برجای گذاشت

ضارب با مراجعه به محل سکونت دو خانواده شش نفر را کشت .در تیراندازی در اراک چند نفر کشته و زخمی شدند. روز چهارشنبه، ٢٢ دی (١١ ژانویه) به نقل از منابع قضایی اراک، مرکز استان مرکزی، گزارش شد که در تیراندازی در خانه‌هایی در شهر اراک، ۵ نفر کشته و سه تن دیگر زخمی شده‌اند. زخمی‌های این تیراندازی به بیمارستان انتقال یافته‌اند.
پیشتر دادستان اراک از افزایش تعداد کشته های این حادثه به ۶ نفر خبر داده بود اما بعد از ساعاتی دادستان اراک گفت:
یکی از قربانیان حادثه تیراندازی صبح امروز (چهارشنبه) که در ابتدا جزو کشته شدگان معرفی شده بود، پس از انجام عملیات پزشکی احیا و گرچه حال وی وخیم گزارش شده، اما در قید حیات است ،بنابراین تعداد کشته های حادثه تیراندازی اراک به پنج نفر کاهش یافت.
براساس این گزارش، صبح روز چهارشنبه فردی مسلح به اسلحه کلاشنیکف وارد این خانه‌ها شد و به شلیک گلوله به سوی ساکنان پرداخت.
خبرگزاری ایسنا به نقل از حسینی طاهری، دادستان اراک گفته است که انگیزه قتل اختلاف بین خانواده‌ها بوده که سابقه آن به قبل باز می‌گردد. وی گفته است عامل تیراندازی سال گذشته به اتهام ایراد صدمه بدنی در جریان یک نزاع دستگیر و زندانی شد و پس از یک سال، روز گذشته با قرار وثیقه دویست میلیون تومان آزاد شده بود.وی افزوده است که اختلاف بین دو خانواده در طول ماه‌های گذشته و هنگام زندانی بودن ضارب ادامه داشته و به گفته خانواده فرد ضارب، پدر او به دلیل فشار ناشی از این اختلاف در این مدت درگذشت.
ضارب صبح روز چهارشنبه با اسلحه کلاشنیکف به سراغ خانواده‌ای رفته که سال گذشته به عنوان شاهد، با پلیس همکاری کرده و باعث دستگیری او شده بودند و با شلیک گلوله، چهارتن از اعضای این خانواده را به قتل ‌رساند. او سپس به خانه مسکونی خانواده‌ای رفت که با آنان سابقه نزاع داشت و در آنجا پدر و مادر خانواده را به ضرب گلوله کشت.
دادستان اراک گفته است که فرد ضارب که ٢۶ ساله است متواری است و تلاش ماموران پلیس برای بازداشت او ادامه دارد. پیشتر به نقل از فرمانده نیروی انتظامی استان مرکزی گزارش شده بود که دو نفر در این حادثه دست داشته‌اند که خودرو متعلق به یکی از این دو نفر در یکی از محله‌های اراک کشف و یکی از آنان نیز دستگیر شده است و تلاش برای بازداشت فرد دیگر ادامه دارد. به گفته او، فرد ضارب با کمک برادرش تیراندازی روز چهارشنبه را طراحی و اجرا کرد.
به گفته فرمانده نیروی انتظامی استان، که یکی از کشته‌شدگان این تیراندازی از ماموران انتظامی بود اما هنگام وقوع حادثه، در ماموریت نبود. وی عضو یکی از خانواده‌های درگیر بوده است.
براساس برخی گزارش‌ها، برادر ضارب نیز به ظن معاونت در جرم بازداشت شده است.
‌خبرها را از کانال جوانه ها در تلگرام دنبال کنید
https://telegram.me/javanea

Check Also

صحبتهاى يك دانشجو در دانشگاه تبريز و به محاکمه کشاندن مسولین حکومتی در جمع دانشجویان

صحبتهاى یک دانشجو در دانشگاه تبریز و به محاکمه کشاندن مسولین حکومتی در جمع دانشجویان

صحبتهاى یک دانشجو در دانشگاه تبریز و به محاکمه کشاندن مسولین حکومتی در جمع دانشجویان …