صفحه اصلی / جهان / ناو جنگی روسیه از آب‌های سوریه خارج می‌شود
ناو جنگی روسیه از آب‌های سوریه خارج می‌شود
ناو جنگی روسیه از آب‌های سوریه خارج می‌شود

ناو جنگی روسیه از آب‌های سوریه خارج می‌شود

ناو جنگی روسیه از آب‌های سوریه خارج می‌شود
ناو جنگی روسیه از آب‌های سوریه خارج می‌شود

ناو جنگی روسیه از آب‌های سوریه خارج می‌شود

وسیه روز جمعه ۶ ژانویه اعلام کرد که حضور نظامی خود را در سوریه کاهش می‌دهد. این درحالی است که به گزارش خبرگزاری فرانسه، ارتش بشار اسد روز جمعه حملات هوایی خود را در منطقه شورشیان در نزدیکی دمشق افزایش داد.
ژنرال والری گراسیموف، رئیس ستادکل نیروهای مسلح روسیه، گفت که در راستای اجرای تصمیمات ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه که در ۲۹ دسامبر اعلام شد، وزارت دفاع این کشور کاهش حضور نظامی روسیه در سوریه را آغاز کرده است.
این مقام نظامی روسیه اضافه کرد که در مرحله اول، ناو جنگی هواپیمابر آمیرال کوزنتسوف از منطقه خارج می‌شود. آندری کارتوپالوف، فرمانده نیروهای روسیه در سوریه نیز گفت که این ناو جنگی به اهدافی که طی مأموریت خود داشت رسیده است.
پوتین در ماه مارس گذشته نیز اعلام کرده بود که نیروهای روسیه در سوریه کاهش می‌یابند، اما مسکو بعدا حضور خود را در سوریه افزایش داد.
ناو جنگی هواپیمابر روسیه از اواسط ماه نوامبر با استقرار در شرق مدیترانه در عملیات هوایی علیه شورشیان در سوریه شرکت می‌کرد.
روسیه که اصلی‌ترین متحد رژیم بشار اسد به شمار می‌رود، از ۳۰ سپتامبر ۲۰۱۵ دخالت نظامی خود را در سوریه آغاز کرد.
خروج ناو هواپیمابر روسیه از آبهای سوریه درحالی است که ناو هواپیمابر شارل دوگل، متعلق به ارتش فرانسه نیز پس از یک سال حضور در شرق دریای مدیترانه برای جنگ علیه مواضع گروه دولت اسلامی (داعش) در عراق و سوریه، روز چهارشنبه ۱۴ دسامبر، به بندر تولون در جنوب فرانسه بازگشت.
ناو شارل دوگل، یکی از مهره‌های اصلی فرانسه در ائتلاف بین‌المللی علیه داعش بود که دو بار برای جنگ علیه داعش به شرق مدیترانه فرستاده شد؛ اولین بار در ابتدای سال ۲۰۱۵ بود و دومین بار نیز پس از حملات مرگبار پاریس در نوامبر ۲۰۱۵ که فرانسه حملات خود را علیه این گروه تروریستی شدت بخشید.
قرار بود که عملیات ناو هواپیمابر شارل دوگل در آخر سپتامبر به پایان برسد، اما به دلیل شرایط جنگی در عراق و سوریه، عملیات این ناو تا اواسط دسامبر تمدید شد.
خبرها را از کانال جوانه ها در تلگرام دنبال کنید
https://telegram.me/javanea

Check Also

سعودی: ایران می‌خواهد در هر نقطه‌ای یک حزب‌الله داشته باشد

سعودی: ایران می‌خواهد در هر نقطه‌ای یک حزب‌الله داشته باشد عبدالله المعلمی، سفیر پادشاهی عربی …