صفحه اصلی / اجتماعي / تجمع اعتراضی کارگران مجتمع نیشکر هفت تپه
تجمع اعتراضی کارگران مجتمع نیشکر هفت تپه
تجمع اعتراضی کارگران مجتمع نیشکر هفت تپه

تجمع اعتراضی کارگران مجتمع نیشکر هفت تپه

تجمع اعتراضی کارگران مجتمع نیشکر هفت تپه
تجمع اعتراضی کارگران مجتمع نیشکر هفت تپه

تجمع اعتراضی کارگران مجتمع نیشکر هفت تپه

کارگران نی بر مجتمع کشت‌و صنعت هفت تپه،صبح امروز در اعتراض به عدم دریافت مطالبات صنفی خود از سوی کارفرمای جدید در محوطه کارخانه و در مقابل ساختمان اداری این مجتمع تجمع اعتراضی برگزارکردند.
صبح روز چهارشنبه ۱۰ شهریور ماه شماری از از کارگران نی بر مجتمع کشت‌ و صنعت هفت تپه، در اعتراض به پرداخت نشدن مطالبات خود از سوی کارفرمای جدید، در محوطه کارخانه و در مقابل ساختمان اداری این مجتمع تجمع اعتراضی برپا کردند. این تجمع اعتراضی در واقع از سرگیری مجدد اعتراضات کارگران مجتمع نیشکر هفت تپه، میباشد
این کارگران که بصورت رسمی ، قراردادی وروزمزدی در این مجتمع مشغول کارند گفتند: نزدیک به دو تا چهار ماه مطالبات مزدی و حدود پنج ماه حق بیمه پرداخت نشده طلبکاریم و با وجود برپایی چند نوبت اجتماع صنفی تا این لحظه نه مدیریت و نه مسئولان به خواسته ما رسیدگی نکرده‌اند.
آنها در تشریح جزئیات مطالبات خود گفتند : معوقات مزدی حدود یک هزارو ۲۰۰ کارگر رسمی کارخانه به ماههای تیر ومرداد ماه مربوط می شود این در صورتی است که یک هزار کار روزمزد کارخانه نیز علارغم داشتن ۴ ماه معوقات مزدی و ۵ ماه بیمه عقب افتاده هنوز فاقد قرار داد کار مشخصی با کارفرمای جدید هستند.
همچنین برپایه این اطلاعات، حدود ۶۵۰ نفر از کارگران این واحد تولیدی که از دست کم دوسال پیش مشمول بازنشستگی تحت قانون مشاغل سخت وزیان آور قرار دارند اما به دلیل آنکه کارفرما هنوزبابت سهم ۴درصدی حق مربوط به سابقه سخت و زیان‌آور آنها را به سازمان تامین اجتماعی پرداخت نکرده است فعلا در وضعیت نامشخصی قرار دارند.
بنا به گفته کارگران وضعیت به وجود آمده درحالی ادامه دارد که ۵۰ نفر از کارگران مشمول بازنشستگی به دلیل پی گیری مطالبات مزدی خود وسایر همکارانشان از مدتها قبل از کارخانه خارج شده اند اما خبری از پرداخت سهم ۴ درصدی سختی کارشان از سوی کارفرماوسایر مطالبات آنها نیست.
همچنین جدا از مطالبات کارگران شاغل وبازنشسته در کارخانه حدود ۷۰ نفر از راننده ‌های وانت‌های باری استیجاری به همراه حدود ۵۰ نفر از راننده های سرویس های ایاب وذهاب کارگران هر کدام به ترتیب ۶ماه وسه ماه معوقات مزدی طلبکارند.
برپایه این اظهارات کارگران مجتمع نی شکر هفت تپه با در نظر گرفتن رویه‌ای که تاکنون مدیریت و مسئولان در مواجه با آنها اتخاذ کرده‌اند به این نتیجه رسیده‌اند که بازهم قرار نیست در خصوص پرداخت شدن مطالبات مزدی و حق بیمه‌های معوقه آنها اتفاق خاصی بیفتد و برای همین صبح امروز در مقابل ساختمان اداری مجتمع تجمعهات اعتراضی خود را آغاز کردند.
کارگران با یادآوری اینکه از سال گذشته مالکیت این واحد صنعتی وکشاورزی به بخش خصوصی واگذار شده است، گفتند: قبل از واگذاری، خریدار در مقام کارفرمای جدید مرتبا وعده پرداخت تمامی مطالبات کارگران شاغل وبازنشسته را می داد.
به گفته آنان صرف نظر از اینکه این مجتمع تولید کننده شکر چگونه واگذار شده است، تنها توقع ما این است که دست کم کافرمای جدید به تعهدات قانونی خود در قبال کارگران پایبند باشد.
طبق اظهارات کارگران مسولان بدون در نظر گرفتن شرایط زندگی وکار کارگران این واحد تصمیماتی را اتخاذ می‌کنند که کاملا به زیان کارگران است . با این حال کارگران وسیله‌ای جز برپایی اجتماعات اعتراضی برای پیگیری خواسته‌های خود ندارند.

به کانال جوانه ها در تلگرام بپیوندید
https://telegram.me/javanea

Check Also

صحبتهاى يك دانشجو در دانشگاه تبريز و به محاکمه کشاندن مسولین حکومتی در جمع دانشجویان

صحبتهاى یک دانشجو در دانشگاه تبریز و به محاکمه کشاندن مسولین حکومتی در جمع دانشجویان

صحبتهاى یک دانشجو در دانشگاه تبریز و به محاکمه کشاندن مسولین حکومتی در جمع دانشجویان …