صفحه اصلی / اخبارروز / تجمع اعتراضی مردم اهواز درپی مرگ مشکوک ۶ بیمار دیالیزی
تجمع اعتراضی مردم اهواز درپی مرگ مشکوک ۶ بیمار دیالیزی
تجمع اعتراضی مردم اهواز درپی مرگ مشکوک ۶ بیمار دیالیزی

تجمع اعتراضی مردم اهواز درپی مرگ مشکوک ۶ بیمار دیالیزی

تجمع اعتراضی مردم اهواز درپی مرگ مشکوک ۶ بیمار دیالیزی
تجمع اعتراضی مردم اهواز درپی مرگ مشکوک ۶ بیمار دیالیزی

تجمع اعتراضی مردم اهواز درپی مرگ مشکوک ۶ بیمار دیالیزی

درپی مرگ مشکوک ۶ نفر در بخش دیالیز بیمارستان سینا شهرستان کارون، شهروندان و فعالان اجتماعی در مقابل این بیمارستان تجمع کرده و خواستار روشن شدن موضوع شدند.

طی روزهای گذشته سه بیمار دیالیزی بیمارستان سینا در شهرستان کارون به دلایل نامعلومی در بخش دیالیز این بیمارستان فوت کردند. خبرگزاری دانشجو این تعداد را ۴ نفر و فعالان اجتماعی شهرستان کارون تعداد متوفیان را ۷ نفر اعلام کردند

سید صاحب حسینی نژاد رئیس بیمارستان درباره بیمارانی که در بخش دیالیز این بیمارستان جان باخته‌اند گفت : روز سه‌شنبه ۵  بیمار به دلیل عفونت روده‌ای در بخش دیالیز بستری شدند که سه تن از آنان در روزهای چهارشنبه، پنج‌شنبه و جمعه جان خود را از دست دادند. فوت‌شدگان یک مرد ۴۰ ساله، یک مرد ۶۰ ساله و یک خانم ۵۰ ساله هستند.
مقدم، برادر آخرین بیمار دیالیزی متوفی نیز گفت: “روز دوشنبه دیالیز انجام شد، روز سه شنبه برای انجام برخی آزمایش ها دوباره به بیمارستان مراجعه کردیم، قرار بود که پس از دو ساعت جواب آزمایش را بگیرم ولی به من گفتند دستگاه خراب است. روز چهارشنبه که مراجعه کردیم گفتند باید بیمار بستری شود و در ساعت ۶ بعد از ظهر روز چهارشنبه در بخش ای سی یو بستری شد.”

وی ادامه داد: چهارشنبه شب اجازه دیدن برادرم را به ما ندادند، تنها خواهرم از او بازدید کرد که گفت دست او را به تخت بسته بودند؛ صبح بدون هیچ خبر قبلی وقتی به بیمارستان مراجعه کردیم متوجه شدیم همه چیز تمام شده و به ما اعلام کردند که او فوت شده است.
شایان ذکر است که سراسر بیمارستان سینا فرسوده است و حالت بیمارستان از استاندارد خارج شده است. رسیدگی به این بیمارستان نیاز به یک همت جمعی دارد. اگر وزارت بهداشت کمک نکند و دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز به طور مستقیم در رسیدگی به بیمارستان سینا وارد نشود، این بیمارستان باید تعطیل شود و تعطیلی آن قطعا به ضرر مردم خواهد بود.”
در همین رابطه تعدادی از فعالان اجتماعی با در دست داشتن بنرهایی در برابر ساختمان مدیریت بیمارستان سینا تجمع و اعتراض خود را نسبت به فوت چند بیمار دیالیزی نشان دادند. این افراد به وضعیت بیمارستان سینا اعتراض داشته و خواستار بررسی کامل موضوع و مسئولیت‌پذیری دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز شدند.در این بنرها استعفای رییس بیمارستان سینا و رییس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز درخواست شده بود.
در پی این حادثه یک هیات کارشناسی از سوی وزیر بهداشت برای بررسی موضوع به اهواز اعزام شد. با دستور معاون استاندار خوزستان نیز یک یک هیات پنج نفره متشکل از دو متخصص بیماری‌های عفونی، دو فوق تخصص بیماری‌های گوارش و یک فوق تخصص نفرولوژی برای بررسی عوامل منجر به این حادثه تشکیل شد.
شهرستان کارون یکی از شهرستان‌های استان خوزستان است که در ژانویه ۲۰۱۳(بهمن ۱۳۹۱) و در دولت احمدی نژاد، از اهواز جدا شد. جمعیت این شهر بیش از ۲۵۰  هزار نفر و مساحت آن ۵  هزار کیلومتر مربع است. بیمارستان سینا تنها بیمارستان این شهرستان است.

به کانال جوانه ها در تلگرام بپیوندید
https://telegram.me/javanea

Check Also

تجمع دانشجویان دانشگاه ارومیه در بزرگداشت جانباختگان سیل

تجمع دانشجویان دانشگاه ارومیه در بزرگداشت جانباختگان سیل

تجمع دانشجویان دانشگاه ارومیه در بزرگداشت جانباختگان سیل دانشجویان دانشگاه ارومیه ،علی‌رغم مداخله حراست دانشگاه …